Latarki Led Lenser Advanced Focus System system skupienia wiązki światłaAdvanced Focus System (AFS)

Unikalne połączenie soczewki z reflektorem, system wykorzystujący zalety obu technologii. Unikalny reflektor soczewkowy, czyli połączenie reflektora i soczewki (AFS) zapewnia efektywność świecenia, zaskakującą nawet specjalistów. Advanced Focus System umożliwia bezstopniowe przejście z równomiernego oświetlenia najbliższego otoczenia w formie okręgu do ostrej wiązki światła dalekiego zasięgu. Pozwala na generowanie światła w zależności od bieżących potrzeb z takiej skuteczności, który zaskakuje świat swym profesjonalizmem. Advanced System ostrości pozwala na płynne przejście z jednolitych, świateł okrągłych na krótkie odległości do gwałtownej wiązki światła w oddali.

* Patent EP 1880 139 B1, US 7.461.960


Latarki Led Lenser Advanced Rapid Focus system skupienia

Speed Focus (SF)

System pozwalający na zmianę ogniskowania światła w przeciągu chwili. System jest obsługiwany jedną ręką, która steruje specjalnym przełącznikiem. Druga ręka jest zupełnie wolna i gotowa do pracy.


Latarka Led Lenser X-Lens TechnologyTechnologia X-LENS (XLT)

Technologia łącząca kilka wiązek światła w jeden, silny strumień. X-LENS to dalsze rozwinięcie technologi Advanced Focus System.


Latarki Led Lenser Blue Moon Focus SystemBlue Moon Focus System

System Blue Moon Focus separuje pasmo niebieskie światła LED, kierując je na krawędź wiązki światła. W ten sposób powstaje charakterystyczny, biały stożek świetlny z niebieską krawędzią. Szczególną uwagę zwraca wyraźnie zarysowany kontur wiązki światła oraz równomierne oświetlenie. Zalety systemu Blue Moon Focus są szczególnie widoczne przy oświetleniu z bliska.


 Wide Beam Wide Beam

Nasz format szerokiego pasma światła uwzględnia, że ludzkie pole widzenia wynosi ok. 180 stopni w poziomie i około 130 w pionie. Owalny kształt latarki i technologia Wide Beam dbają przy tym o podwójne bezpieczeństwo: Widzisz nie tylko więcej, ale jesteś dodatkowo widoczny pod każdym kątem.


Temperature ControlTemperature Control

Ciężka praca studzi nasze latarki: latarka Ledlenser nigdy nie stanie się za gorąca, nieważne jak bardzo ją obciążasz. Chroni Cię to przed oparzeniami a diodę LED przed przegrzaniem.